Insenerioskused meie koolis
Tõrvandi Kool loob lastes seostatud arusaama asjade toimimisest ja sellest, kust miski tuleb
Mis on teisiti?
Insenerioskuste õpe tähendab nii tehnilise taibu ja suhtlemisoskuse kui ka näpuosavuse arendamist kui ka võõrkeelte ja karjääriõpet. Selleks, et tagada valdkonna süsteemne areng, juhib Tõrvandi Koolis insenerioskuste õpet insener-leiutaja. Teatud klassides oleme võrreldes riikliku miinimumiga suurendatud matemaatika, loodusõpetuse, inglise keele, tehnoloogia- ja liikumisõpetuse ainemahtu.Insenerioskused 1. - 6. klassis
Insenerioskuste õppekava seostab loogika, tehnoloogia, ettevõtlikkuse ja leiutamise valdkondi. Insenerioskuste õppimine arendab õpilases leidlikkust, näpuosavust ja algatusvõimet ning võimaldab seostada teistes õppeainetes saadud teadmisi.
Ainet õpetatakse alates 1. klassist kuni 6. klassini 35 tundi õppeaastas.
Valikained 7. ja 8. klassidele
Valikained lähtuvad kooli eripärast ja on korraldatud lendudeüleselt. Õpilane saab valida ühe huvipakkuva kursuse 7. klassis ja ühe 8. klassis. Ühe kursuse maht on 35 tundi õppeaastas ja valida saab nelja aine vahel:
- Ettevõtlusõpetus
- Uuri ja vaatle
- Mina ja kogukond
- Tehnoloogia tulevik
Digipädevus ja informaatika
1. - 6. klassini omandavad õpilased digipädevused praktilise töö käigus lõimituna teiste õppeainetega. Koolis on liikuv arvutiklass, kust igal õpilasel on võimalus võtta digiseade, mida õppetöös vastavalt vajadusele ja ülesande iseloomule kasutada. Koolis on olemas haridustehnoloogiline- ja kasutustugi.
7. klassis läbivad õpilased kohustusliku informaatikakursuse, mille maht on 35 tundi õppeaastas.
Karjääriõpetus
Eraldi õppeainena õpitakse karjääriõpetust 9. klassis. Keskendutakse karjääri kujundamise, põhikooli lõpetamise ja järgmisele haridustasemele suundumise teemadega.
Kursuse maht on 35 tundi nädalas.